KURUMSAL

Misyon ve Vizyon:

Göreve geldiğimiz günden beri Kasabamızda yaşayan tüm halkımıza hiçbir ayrımcılık yapmadan Belediye hizmetlerinden eşit şekilde faydalanmalarını sağlamak, kendi çıkarlarımız değil halka hizmeti ön plana çıkarmak tek amacımız olmuştur.
Bir tarafı göller ve ormanlarla çevrili, diğer yönden kilometrelerce uzunlukta sahil şeridi ile  kasabamızı ülkemizin ender bulunan turizm Beldesi haline getirmek, halkımızın sosyal ve ekonomik durumunu iyileştirmek, yaşanılabilir çevre haline getirmek gayreti içinde çalışmalarımızı sürdürmek, kendimize biçtiğimiz vizyondur.

İlkeler
Yönetim Anlayışı
- Liderlik
- Tarafsızlık
- Şeffaflık
- Hesap verebilirlik
- Katılımcılık
Hizmet Anlayışı
- Kurumsallık
- Çağdaşlık
- Ulaşılabilirlik
- Teknolojik yetkinlik
- Sosyal belediyecilik
- Güler yüzlülük
Kent Anlayışı
- Çevreye duyarlılık
- Tarihe bağlılık
- Modernlik
 
 
 

Amaç & Hedefler
İdarenin Amaç ve Hedefleri:
Kasabamız bir tarafı göller ve denizle çevrili şirin bir turizm Beldesidir. Kırklareli İlinin denize kıyısı olan iki Beldesinden biri olup, Belediyemiz işletmesinde bulunan bir liman mevcuttur. Buna ilave olarak yapımı Özel Sektör tarafından planlanan yük iskelesi Kasabamızın ekonomik yönden kalkınmasına büyük katkı sağlayacağı kanısındayız. Diğer yönden Bulgaristan’la sınır olmamız Kasabamızın ilgisini daha çok arttırmakta sürekli olarak Bulgaristan’dan mülk edinmek için talepler her geçen gün artmaktadır. Bu durum ileriki yıllarda Kasabamızın turizmini önemli şekilde gelişmesini sağlayacaktır.
Amacımız Kasabamızı yerli ve yabancı turistleri çekim merkezi haline getirmek, altyapı hizmetlerimizi en üst seviyeye çıkarmak, Özel Sektörün turizm yatırımları yapmasını sağlamak ve bunları yaparken doğal güzelliklerimizi korumak ve çevreye zarar vermemek için her türlü tedbirleri almaktır.

 
 
   
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.
İğneada Belediyesi İğneada / KIRKLARELİ
Tel :0288 692 21 80 - 81
E-Posta: info@igneada.bel.tr
© 2010 ~ 2011
Tüm Hakları Saklıdır. Web Designer Halil İbrahim AYDIN