1 TEMMUZ DENİZCİLİK BAYRAMI BELDEMİZDE KUTLANDI
Geçmiş yıllarda coşku ile kutlanan ancak günümüzde unutulmaya yüz tutmuş eski bir gelenek olan 1 Temmuz Denizcilik Bayramı, Belediyemiz öncülüğünde düzenlenen program kapsamında, 1 Temmuz 2012 Pazar günü merkez kumsaldaki yarışlar ve akşamı ise çarşı meydanındaki konser etkinlikleri ile çoşkuyla kutlandı.
Pazar günü saat 11'de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı tarafından Deniz Şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile devam etti. İğneada Liman Başkanı Feridun ÇELİK'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından yarışmalara geçildi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmalar izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.. Belediye Başkanımız Tahir IŞIK ve etkinliğimize katılan değerli konukların yarışmalara dereceye girenlere verdikleri plaket ve ödüllerle gündüz programı sona erdi.
Dereceye Yapanlar;
Erkek 500 m Yüzme Yarışması
Bayan 100 m Yüzme Yarışması
1.
2.
3.
Orhan GİRGİN
Enes DEMİRCİ
Alper Şen
1.
2.
Bilgesu İSMAİL
Büşra BAHÇIVANOĞULLARI
Erkek 100 m Yüzme Yarışması
Kaz Yakalama Yarışması
1.
2.
3.
Orhan GİRGİN
Enes DEMİRCİ
Sabri Can ERDEMİR
Bülent GİRGİN
Çuval Yarışması
Yoğurt Yeme Yarışması
1.
2.
3.
Sabri Can ERDEMİR
Milka (Bulgar İzci)
Günay ÖZKAN
Ceyhun SARI
Yumurta Taşıma Yarışması
Halat Çekme Yarışması
1.
2.
3.
İrem VAROLAN
Çisem TOSUN
Duygu VAROLAN
Dinazors Takımı
Yağlı Direk Yarışması
 
Erdi DÖNMEZAŞAR
 
Akşam Programında Pınarhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan konser etkinlikleri, İğneada Belediye Başkanı Tahir IŞIK’ın konuşması ile devam etti. Tahir IŞIK konuşmasında “ Yıllardır kutlanmayan ve neredeyse unutulmaya yüz tutmuş 1 Temmuz Denizcilik Bayramını yeniden canlandırdığımız için Belediye olarak mutluluk duymaktayız. Önümüzdeki yıllarda daha renkli ve daha güzel programlarla kutlamaya çalışacağımız 1 Temmuz Denizcilik Bayramı herkese kutlu olsun” dedi. Yöresel Sanatçımız Faruk YILMAZ’ın sahne almasıyla hat safhaya ulaşan coşku görülmeye değerdi. Konuk sanatçı olarak programa katılan Zeynep TÜRKEŞ (Popçu Zeynep) seslendirdiği şarkılarla geceye renk kattı. Havai fişek gösterisi ve Belediye Başkanı Tahir IŞIK’ın sanatçılara verdiği anı plaketleri ile son bulan geceye Demirköy Kaymakamı Kaya ÇELİK, Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri, Pınarhisar, Kavaklı, Demirköy, Kıyıköy, Büyükmandıra, Alpullu, Evrensekiz ve Çakıllı Belediye Başkanları katıldı. Belde halkımızın, çevre köylerimiz ve ilçemizden gelen ve beldede bulunan konuklarımızın yoğun ilgi gösterdiği gecede, katılanların mutluluğu gözlerinden okundu.
   
Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.
İğneada Belediyesi İğneada / KIRKLARELİ
Tel :0288 692 21 80 - 81
E-Posta: info@igneada.bel.tr
© 2010 ~ 2011
Tüm Hakları Saklıdır. Web Designer Halil İbrahim AYDIN